תכנון אירועים בשטח

ישראל היא מדינה שבה קלאסי ומתבקש לערוך אירועים בשטח. קודם כל, מזג האוויר בארץ אידיאלי עבור סוגים שונים של אירועים וניתן לקיים אותם כמעט בכל רחבי הארץ לכל אורך השנה. שנית, העלויות של קיום אירוע בשטח זולות משמעותית בהשוואה לגני ואולמות אירועים ולכן הן נותנות מענה לצרכים של גברים ונשים בגילאים שונים.

עם זאת, תכנון אירועים בשטח הוא גם סוגיה מורכבת שמחייבת הכנת שיעורי בית ותהליך ארוך יחסית של בירוקרטיה. אם רוצים ליהנות מהיתרונות של הפקת אירועים בשטח, רצוי לעשות זאת בליווי אנשי מקצוע. בנוסף, חשוב להקדיש זמן עבור בחירת המקום המתאים ולהשוות בין המאפיינים השונים של הפקת אירועים בים לבין אירועים בשמורות ואתרי טבע.

טיפים לקראת ההפקה – לפי סוג האירוע

השלב הראשון בתכנון אירועים בשטח הוא להתאים את ההפקה לסוג האירוע ולקהל היעד. זה השלב שבו רואים את ההבדל בין תכנון בר מצווה לבין תכנון חתונה בשטח, כמו גם את המאפיינים השונים של תכנון אירועי חברה בשטח לבין הפקת אירועים פרטיים. בכל מקרה, גם הפקת אירועים לחברות וגם הפקת אירועים פרטיים צריך לעשות תחת מסגרת תקציב שמוגדרת מראש.

סוג האירוע קובע מה יהיה הגיל הממוצע של קהל היעד ומהם תנאי השטח האידיאליים. אם למשל מזמינים בעיקר את החברים של הילד מבית הספר ומשקיעים בתהליך של תכנון בר מצווה בחוף הים, לא אמורה להיות בעיה של שילוב אטרקציות ומתנפחים. מנגד, בעת תכנון חתונה בשטח ופניה לקהל יעד מבוגר יותר – צריך לחשוב היטב על נגישות לכיסאות גלגלים ועל כמה שיותר מלתחות ושירותים.

מלבד האמור לעיל, הפקת אירועים בשטח מחייבת הכנה מוקדמת גם מבחינת התשתיות. כאן לדוגמא ניתן לבסס תכנון אירועי חברה בשטח לפי מספר העובדים שאישרו הגעה ובהתאם לאישור שלהם להביא בני משפחה, או להשקיע בתהליך של הפקת אירועים לחברות קטנות בלבד. באופן עקרוני, הוספת תשתיות מייקרת את ההפקה אך לא ניתן להימנע ממנה אם רוצים לקיים אירוע מכובד.

עם מי מתייעצים לגבי הפקת אירועים בשטח?

גם בעלי משפחות, זוגות או נציגי חברות שרוצים לתכנן בעצמם אירוע בשטח יצטרכו מדי פעם להתייעץ עם אנשי מקצוע. התייעצות עם אנשי מקצוע מאפשרת לקבל פרספקטיבה חיצונית לגבי החזון של מארגני האירוע והיא יכולה לחסוך הרבה זמן ועוגמת נפש. כמו כן, ניתן להפיק חלק מהאירוע בצורה עצמאית ולהשאיר רק את הטיפול הבירוקרטי מול הרשויות בידיים של אנשי המקצוע.

אנשי המקצוע שאיתם מתייעצים לגבי הפקת אירועים בשטח חייבים להיות בעלי ניסיון מוכח. אם לא מכירים באופן אישי אנשי מקצוע כאלה, ניתן לאסוף עליהם המלצות מחברים או משפחה. לבסוף, אפשר גם לברר לגבי שירותי הפקות דומים בעזרת אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות או פורומים רלוונטיים.

רוצה לשמוע עוד לקראת האירוע הקרוב?

    אני מאשר קבלת חומרים שיווקים
    Call Now Button